Ekibimiz

Home  /  Ekibimiz

Capture2

Av. Bertan Yavuz Erez
linkedin
1983 Iğdır doğumlu olup lise öğrenimini Iğdır da tamamlamıştır. 2005 Yılında Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesin’den mezun olmuştur. Resmi stajını tamamlamasına müteakip Ankara Barosu’ndan ruhsatnamesini alarak serbest avukat olarak çalışmaya başlamıştır.

Uzmanlık alanları arasında icra işlemlerinin yürütülmesi, Tüketici Hukuk, Aile hukuku, uluslararası anlaşmaların Türk yasalarının mevcut hukuki duruma uygulanması, uzmanlık gerektiren her türlü sözleşmelerin hazırlanması ve  Ticaret Hukuku ve İcra İflas Hukuku’nun konusuna giren tüm işlemler yer almaktadır.

Vergi ve İdare Hukuku, Sigorta Hukuku, Bireysel İş Hukuku, Banka ve Finans  Hukuku  Uluslararası Nakliye ve Taşıma Hukuku, Şirketler Hukuku, Şirket  Kuruluş, satın alma ve birleşmeleri, Marka, Patent ve Fikri Mülkiyet Hukuku. Anka hukuk bürosu kurucu ortağı olan Av. Bertan yavuz EREZ hukuk bürosu bünyesinde Ankara’nın ve ülkemizin önemli şirketlerine ve kurumlarına hukuki danışmanlık vermektedir.

Av. Bertan Yavuz EREZ’in Ankara Barosu Ceza Muhakemeleri Kanunu eğitim sertifikası, Ankara Barosu Adli Yardım sertifikası, Türkiye Barolar Birliği Avrupa İnsan Hakları eğitim sertifikası bulunmaktadır.

 

 

Capture3Av. Mete Han HOCAOĞLUlinkedin

1983 yılında Zonguldak’da doğan Hocaoğlu, Ankara’da Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nin ardından eğitim hayatına devam ettiği Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2005 yılında mezun oldu.Resmi avukatlık stajını tamamlamasının ardından, 2006 yılından itibaren  Ankara Barosu’na kayıtlı olarak serbest avukatlık mesleğini icra etmeye  başlamıştır.

Çeşitli hukuk bürolarında deneyim kazandıktan sonra 2010 yılından bu yana ANKA Hukuk Bürosu’nda kurucu ortak olarak avukatlığa devam etmektedir. Hocaoğlu’nun mesleki uzmanlık alanları arasında öncelikle iş hukuku olmak üzere şirketler hukuku, aile hukuku, tüketici hukuku, bilişim hukuku, icra ve iflas hukuku yer almaktadır. Ayrıca; Ankara Üniversitesi Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma

Enstitüsü’nde 2008 yılında İnşaat Sözleşmeleri ve Tahkim Hukuku lisansüstü sertifika programlarına katılmış olup inşaat sözleşmeleri alanında da detaylı çalışmaları olmuştur. Hocaoğlu, bir süre yerel Ankara gazetesi olan Görsel Gazete’ de haftalık olarak yayımlanan hukuk köşesinde, tüketici ve iş hukuku başta olmak üzere çeşitli yazılar yazmış ve okur sorularını yanıtlayarak aydınlatıcı bilgiler vermiştir.

 

CaptureAv. Yunus YILDIRIM

1980 Almanya doğumlu olup lise öğrenimini Şereflikoçhisar da tamamlamıştır. 2005 Yılında Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Resmi stajını tamamlamasından sonra Ankara Barosu’ndan ruhsatnamesini alarak Kirişcioğlu Hukuk Bürosunda çalışma hayatına adım atmıştır. Daha sonra çalıştığı işyerinden ayrılarak kurucusu olduğu ANKA hukuk bürosunda avukatlık görevini ifa etmeye başlamıştır.

Uzmanlık alanları arasında icra işlemlerinin yürütülmesi, Tüketici Hukuk,Aile hukuku, uluslararası anlaşmaların Türk yasalarının mevcut hukuki duruma uygulanması, ceza davaları, iş ve sosyal güvenlik davaları, uzmanlık gerektiren her türlü sözleşmelerin hazırlanması, İflas ve iflasın ertelenmesi davaları bulunmaktadır.

Vergi ve İdare Hukuku, Sigorta Hukuku, Bireysel İş Hukuku, Banka ve Finans  Hukuku  Uluslararası Nakliye ve Taşıma Hukuku, Trafik kazalarının sonucunda ortaya çıkan ceza, maddi- manevi tazminat davalarının takibi, uzlaştırma, Şirketler Hukuku, Şirket  Kuruluş, satın alma ve birleşmeleri konularında uzmanlığı bulunmaktadır.

Av. Yunus YILDIRIM hukuk bürosu bünyesinde Ankara’nın ve ülkemizin  önemli şirketlerine ve kurumlarına hukuki danışmanlık vermektedir. Av. Yunus YILDIRIM Ankara Barosu Ceza Muhakemeleri Kanunu eğitim sertifikası, Ankara Barosu Adli Yardım sertifikası sahibidir.

İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Ar. Gör. Abdülhamid Oğuzhan HACIÖMEROĞLU

Ufuk Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Ticaret Hukuku Anabildim Dalı. 2004 yılında Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Oğuzhan HACIÖMEROĞLU, 2005-2006 yılları arasında serbest avukatlık yaptıktan sonra, 2006-2009 yılları arasında Vakıflar Bankasında Müfettişlik görevini üstlenmiştir. Akabinde hukukçu kimliğini kaybetmemek için Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesin de araştırma görevlisi olarak göreve başlamış ve Gazi Üniversitesi hukuk Fakültesi Ticaret Hukuk alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Hali hazırda Gazi Üniversitesi fakültesinde Özel Hukuk alanında doktora eğitimini devam ettirmektedir. Oğuzhan HACIÖMEROĞLU Ticaret Hukuku alanına giren tüm konularda uzman olmasının yanı sıra bankacılık ve finans hukuku konusunda da büromuza hukuki danışmanlık vermektedir.